Assembly Inception Date : April 5, 2008 and Dissolved Date : March 19, 2013
Printer Friendly

Notifications

14th October 2009  |  PAS/Legis-G-68/2009/570

MEMBERS - FINANCE COMMITTEE

The Provincial Assembly of Sindh in its sitting held on 14th October, 2009, elected the following Members of the Finance Committee for the duration of Assembly as required under Rule 160 of Rules of Procedure of Provincial Assembly of Sindh.
1. Dr. Sikandar Ali Mandhro, MPA
2. Haji Munawar Ali Abbasi, MPA
3. Mr. Muhammad Muzammil Qureshi, MPA
4. Nawab Muhammad Taimur Talpur, MPA
5. Mir Muhammad Hassan Khan Talpur, MPA
6. Mrs. Rukhsana Parveen alias Rukhsana Shah, MPa
7. Mrs. Nusrat Bano Seher Abbasi, MPA



HADI BUX BURIRO
SECRETARY
PROVINCIAL ASSEMBLY OF SINDH